Zakładanie i projektowanie ogrodów marzeń

zakładanie ogrodów Warszawa

Z pięknym ogrodem jest tak jak z makijażem – dobrze wykonany, wydobywa naturalne zalety i sprytnie skrywa to, co powinno być schowane.
Dlatego myśląc o wymarzonym ogrodzie, warto uważnie przyjrzeć się wadom i zaletom terenu, jaki mamy do zagospodarowania i zastanowić się, jakie funkcje powinien spełniać. Dzięki temu mamy wielkie szanse na stworzenie naszego małego raju na ziemi. Nie tylko pięknego, ale i funkcjonalnego.


Zanim przystąpimy do wykonania, przemyślmy sprawę na papierze. Oczywiście projektowanie ogrodów warszawa to nie jest łatwa sprawa, więc pojawia się pytanie: Czy warto oddać ją w ręce ekspertów? Naszym zdaniem, oczywiście. Nie tylko dlatego, że się tym zajmujemy na co dzień. Jako profesjonaliści znamy mnóstwo sprawdzonych sposobów na to, nad czym laicy głowiliby się całymi dniami. Ponadto, jeśli oddamy projektowanie ogrodów i wykonanie w ręce fachowców od zakładania ogrodów, unikniemy omyłek i bez sensu poniesionych kosztów. Warto więc spojrzeć na sprawę praktycznie, by potem przez wiele lat cieszyć się wspaniałym ogrodem, powierzając zakładanie ogrodów warszawa fachowcom!


Jeśli podejmiemy już decyzję, że chcemy, aby by naszym ogrodem zajął się architekt zieleni, przed spotkaniem z nim rozważmy kilka kwestii. Bądźmy jak najbardziej precyzyjni we wskazywaniu swoich preferencji. Nie oznacza to, że musimy znać na pamięć nazwy roślin, które chętnie widzielibyśmy w swoim ogrodzie. To z powodzeniem możemy zostawić fachowcom, którzy zaprezentują listę zieleni nie tylko z nazwy, ale i według funkcji, które mogą spełniać. Wystarczy więc, jeśli zastanowimy się, jakie są nasze marzenia, ale i możliwości. Im więcej szczegółów przekażemy projektantowi, tym większa szansa, że będziemy naprawdę zadowoleni z efektu końcowego. Wówczas również pielęgnacja zieleni będzie dla nas przyjemniejsza.


Jakie kwestie powinniśmy przekazać projektantowi? Na pewno warto odpowiedzieć na pytanie, jak chcemy spędzać czas wśród zieleni. Czy w domu są lub będą dzieci, które będą potrzebowały ocienionego od słońca miejsca do zabawy? A może jesteśmy posiadaczami czworonogów? Czy domownicy lubią aktywność na świeżym powietrzu? Może regularnie uprawiają jakiś sport? A może gustują w spotkaniach towarzyskich w ogrodzie?


projektowanie ogrodów WarszawaWarto też zastanowić się nad elementami wodnymi. Czy lubimy oczka wodne? A może kaskady? Czy chcemy postawić raczej na obszerny trawnik, czy może na bruk? Ile aut będzie musiało zmieścić się na podjeździe? I w jaki sposób powinien korespondować z zaprojektowaną zielenią? Ile miejsca przeznaczyć na obie te strefy, mając na uwadze, że auto powinno komfortowo zaparkować, a potem wykręcić i wyjechać z posesji. Możemy też wcześniej zorientować się, czy bardziej interesuje nas kostka betonowa, czy granitowa. Dla osoby która realizuje projektowanie ogrodu będą to bardzo ważne informacje. Zastanówmy się też nad elementami, które chcemy ukryć, takimi jak np. altana śmietnikowa. Jeśli wstępnie przygotujemy się do spotkania, odpowiadając sobie m.in. na te pytania, nie zgubimy się w gąszczu spraw i sami poczujemy się pewniej, a prace nad przygotowaniem oraz zakładaniem ogrodu marzeń pójdą gładko i przyjemnie.

Udostępnij

Czekamy na nowe wyzwania...

Napisz do nas